Yu-Gi-Oh! karetní hra v Českých Budějovicích! Přijď si také zahrát :)

Říjen 2010

Brána do světa Yu-Gi-Oh

31. října 2010 v 19:34 | meyger |  Liga
Dobrý den v tomhle článku se vás pokusím seznámit s japonskou karetní hrou Yu-Gi-Oh, která se hraje po celém světě a i u nás. Tahle karetní hra vznikla podle stejnojmenného anime seriálu Yu-Gi-Oh. V dnešní době běží třetí anime seriál Yu-Gi-Oh 5DS který je velmi populární a doporučuji ho shlédnout. Dvě předchozí anime jsou Yu-Gi-Oh Duelist Monsters a Yu-Gi-Oh GX. Výhody téhle karetní hry jsou že můžeš hrát prakticky cokoliv od draků po různé druhy zvířat, ale taky například samurajů adt. Také výhodou je na rozdíl například od hry magic že se neruší staré edice ,ale jenom se limitují nebo zakazují určitý karty tím se získává strašné moc možností v téhle hře.Na ukázku přikládám pár obrázků karet.
stardust
mirror force

Kde karty sehnat? V Českých Budějovicích lze koupit v obchodu labyrint, Hroznová 9 nebo na internetu http://www.cernyrytir.cz a jednotlivé karty na http://www.yugioh.cz/cs/eshop
Kde hrát? Dne 10.11.2010 začíná v Českých Budějovicích hobby liga od 16:00 - 18:00 na adrese Restaurace Havlíček, Čechova 34, spoj MHD č.12 zastávka Čechova v salonku. Na začátku vám sestavíme začátečnický balíky a karty vám půjčíme!! Turnaje se začnou pořádat v Českých Budějovicích až se sejde dostatečný počet zájemců.
Dále se také jezdí občas na turnaje do Prahy a do jiných měst.
Tímhle článkem bych vás chtěl všechny pozvat na tuhle karetní hru proč si ji nezkusit zahrát?
Ohledně dalších informacích mi můžete psát na mail meyger@atlas.cz.

Pravidla Yu-Gi-Oh

31. října 2010 v 14:30 | JamiMartin |  Karty
Pravidla kartení hry YU-GI-OH jsou na těchto odkazech
část 1

Kdyby někdo potřeboval více poradit. Rádi Vám poradíme

Invaze Liberec

31. října 2010 v 12:45 | Liera |  Galerie
Invaze do Liberce se vážně povedla... konala se 28.10.2010... Vítězem se stal Pavel Neveriš :)

1
2
3
4
5
6
9
8
7
10

Fotky z YGO turnaje (Praha - 16.10.2010)

31. října 2010 v 12:25 | Liera |  Galerie
Nějaké fotečky z turnaje z Prahy 16.10.2010

1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15

Report - Invaze Liberec 2010-28-10

31. října 2010 v 11:43 | meyger |  Turnaje
Dne 28.10.2010 se konala invaze do Liberce za účelem podpořit hráčskou komunitu YGO v Čechách. Invaze se konala v Liberci v domě dětí a mládeže od 10:00 hodin. Já a moje sestra jsme už vyrazili v 5:15 ze Lhenic nedaleko Českých Budějovic. Nejdřív jsme jely do Prahy kde nás čekali hráči z Prahy. Auto jsme v Praze zaparkovali a jeli jsme se sestrou metrem na stanici Černý most kde nás čekaly. Odtud jsme jely autobusem student agenci který vyrážel v 8:00. Když jsme přijely do stanice se sestrou v 7:45 myslel jsem že jsme poslední ale to jsem se splet, protože hlavní organizátor výpravy cloud ten kdo měl lístky z rezervací přišel přesně v 8:00 a to říkal že sraz je v 7:20 a ať nikdo nepřijde pozdě :D ,ještě že měl autobus zpoždění takže jsme vyrazili až v 8:15. Celkem nás z prahy jelo autobusem 10 ,ještě další 4 lidi z prahy jeli autem. Cesta trvala asi tak hodinu v Liberci jsme jeli tramvají (šalinou jak říká Emík z Brna) na místo konání. V 9:45 jsme konečně dorazily na místo kde už probíhaly konečné přípravy na turnaj. Před začátkem turnaje jsme si museli sepsat ještě deck listy to chví trvalo takže samotný turnaj začal asi tak v 10:30. Těšil jsem se na zápasy z jinými lidmi než z prahy s kterými hraji docela často, jelikož účast byla 26 lidí tak jsem si myslel ze se mi to snad splní, ale první zápas mě vyved hned z omylu. Můj protivník byla Nessa (Marta Krausová) ,kterou velmi dobře znám s Prahy. Její balík byli planti kontrol který fungoval na kartě z nové edice Naturia Bamboo Shoot který negoval pasti a kouzla. Já jsem hrál svůj nový dandy deck který jsem sestavil před 2 týdnama, který je založený na posílání dandyliona do hrobu a přes tokeny ,které tím získám se snažím vysynchrovat ,většinou přes debris dragona nebo quickdraw synchrona ,silný monstra. Jelikož Nessy balík velmi dobře zná protože jsem byl u toho když ho začínala hrát tak jsem věděl do čeho jdu. Nakonec jsem vyhrál 2:0 byli to obě dobrý hry a Nesse to spíš moc nepřišlo tu druhou hru. Po druhým rozlosování jsem už radči neříkal nic protože jsem vyfasoval taky velmi dobrého hráče z Prahy d-toxe (Štědrý, Roman) ,který hrál svůj light and darkness deck. Na d-toxe jsem si docela věřil protože na minulém turnaji jsem ho docela lehce porazil, ale to byla chyba hned v prvním duelu mě lehce porazil. V druhým mi moc nepřišli karty takže jsem taky prohrál. Po hře z d-toxem mi docela spadlo sebevědomí měl jsem jednu výhru a jednu prohru, takže jsem teď potřeboval vyhrát abych se dostal do topky. Po dalším rozlosování už mi bylo jasný že si asi z lidma který neznám nezahraji protože mě postavili proti mí sestře Lieře (Hana Majerová). Mojí sestry balík byli alieni který jsem jí pomáhal do upravit na tenhle turnaj, takže jsem znal jeho výhody i nevýhody, i když se sestra snažila vítězství pro mě nebylo až tak velký problém.
Díky tomu jsem měl 2 výhry a 1 prohru a hned to vypadalo lépe. Další hru jsem hrál taky s hráčem z Prahy s Rinesem (Ledvina, Lukáš), na kterého jsem si taky věřil, protože jsem jeho balík finalcountdown znal a myslel jsem si že jsem na něj připravený to byla fatální chyba. Hned v prvním kole mě lehce porazil. Tak jsem si řek že si na něj nasajduju karty protože jsem věděl že to je jeho balíku slabina, až na to že jsem si do sajdu nedal žádný karty co by mi proti němu nějak výrazně pomohly. Takže jsem se při další hře trápil znovu, ještě štěstí že mu Finalcountdown pořád nemohl přijít takže jsme tu hru hrály strašně dlouho a nakonec jsem ho nějak udolal. Na třetí hru nám už zbylo strašně málo času co byla taky slabina finalcountdownu tím pádem jsem po vypršení času kontumačně vyhrál. Poslední hru jsem hrál proti tiersovy (Šindelář, Jakub) on je taky z Prahy, ale nikdy jsem proti němu nehrál. Tiers hrál silový draky založený převážně na schopnostech Red-eyes darkness metal dragon a na Red-eyes wyverně. V první hře mě díky jeho future fuzi která mu přišla hned na první ruku lehce porazil. V druhý hře jsem zase lehce vyhrál já protože mu to moc nepřišlo. Poslední hru jsem dělal takový chyby že spíš měl vyhrát on, ale to se mu nepovedlo takže jsem nakonec vyhrál a šel jsem do topky, protože jsem měl 4 výhry a 1 prohru. Po rozlosování topky jsem ztratil naději na dobrý umístění, protože jsem hrál proti remindovy (Neveriš, Pavel) podle mě jeden z nejlepších hráčů v Česku. Jeho balík Gladiátor beast velmi dobře znám protože s nim hraji dost často v Praze, horší je že jsem ještě nenašel nějakou dobrou taktiku jak ho porazit. První hru mě lehce porazil, tu druhou jsem se pořádně soustředil na hru a i balíček mi odpověděl kartami který jsem zrovna potřeboval, nevím jak se mi to povedlo, ale reminda jsem v téhle hře porazil, co bylo pro mě absolutní úspěch. Rozhodující třetí hru už jsem se zase trápil tím pádem remind lehce vyhrál. Touhle hrou pro mě skončil turnaj a já se umístil na 6 místě, ještě že remind vyhrál celý turnaj, alespoň jsem prohrál s vítězem :D. Bylo asi tak 5 hodin měl jsem ještě čas ,tak jsem si šel zahrát s Libereckýma hráči. Bohužel jsem po chvilce zjistil že většina z nich hraje jen s deckama složenýma převážně ze structure deck. Co pro můj balík nebyla až tak výzva. Asi tak v 17:45 jsme se rozhodli vyrazit na chvíly do hospody protože autobus nám jel až v 20:00. Zpátky jsme jeli ve stejným složení do Prahy (já, liera, remind, cloud, riness, nessa, vlad, d-tox, emík).V Praze jsme byli v 21:15 odtud jsme jeli metrem, kde nám ukázal emík pistolnickou hru z Brna, která byla celkem fajn až na to že na nás celý metro sledovalo :D, jeli jsme až do cílový stanice kde nás čekalo auto. Se všema jsme se rozloučili a vyrazili jsme se sestrou k domovu. Domu jsme přijeli v 0:00 a tím skončila naše invaze do Liberce. Turnaj se mi velmi hodně líbil, hlavně co se týče organizace, prostorů a hráčů doufám že se tam dostanu ještě někdy.
Omlouvám se za chyby v textu protože čeština není moje silná stránka :D.
Konečné výsledky: http://blog.yugioh.cz/

30.10.2010

30. října 2010 v 11:50
Vítejte na stránkách karetní hry Yu-Gi-Oh!!